Vážení obchodní přátelé, omluvte prosím možnou dočasnou nedostupnost některých odkazů. V průběhu následujících dní bude probíhat údržba webových stránek. V případě nenalezení některých položek nás neváhejte kontaktovat na telefonních číslech či emailu: obchod@vyza.cz Děkujeme.

PRVNÍ POMOC - Jak poskytnout?


 

Nejdříve voláme tísňovou linku !!!! v ČR 155, v EU 112

Bezpečnost zachránců je prioritou - pokud už má někdo umřít, snažme se, abychom to nebyli my.

Ze statistik a zkušeností bohužel vyplývá, že při skutečně kritické život ohrožující příhodě, tj. v situaci, kdy dojde u postiženého k zástavě krevního oběhu, zbývá na záchranu jeho života doslova pouze několik minut. Mozkové buňky začínají velmi rychle (během 3-5 minut) odumírat a do deseti minut jsou již zpravidla tak poškozeny, že i pokud se pacienta s tak dlouho trvající poruchou oběhu podaří zachránit, kvalita jeho života je zpravidla tristní.

Je ale rovněž známo, že kvalitně prováděná laická resuscitace významně prodlužuje čas, který je vyhrazený pro účinnou záchrannou akci, až na dvojnásobek. Uvědomíme-li si, že za běžných podmínek je spíše nepravděpodobné, že by se posádka záchranné služby dostavila na místo příhody dříve než za 6 - 8 minut od vzniku příhody (čest výjimkám!!!), je to přesně těch několik minut, o které stojí za to bojovat, neboť mohou pro pacienta znamenat právě onu pověstnou tenkou nit mezi přežitím a smrtí. Zdroj: http://www.zachrannasluzba.cz/prvnipomoc/

Níže Vám přinášíme stručný obrázkový postup laické resuscitace a první pomoci v nejčastěji se objevujících situacích.

Život ohrožující stavy

Život ohrožující stavy II.

První pomoc - otravy

 

1168624_169055_Kurzy_prvni_pomoci_1

Foto zdroj: www.praha.eu