Neohodnoceno

Sypký sorbent UNI-SAFE - UN 1

Chemický sorbent UNI-SAFE má schopnost absorbovat všechny typy kapalin, především je jeho působení velmi výhodné při likvidaci úniků agresivních chemikálií. Vyznačuje se relativně nízkou prašností a účinně brání odpařování žíravých plynů do ovzduší, především v případě likvidace úniků kyseliny sírové, dusičné a chlorovodíkové. Absorbuje uniklé kapaliny až do výše 75násobku své vlastní hmotnosti. Tento sorbent pracuje také jako chemický indikátor pH. Při kontaktu s kyselinami se zabarví žlutě a při kontaktu se zásadami červeně.

Skladem
Kód: 11483
3 763,10 Kč –2 % 3 702,60 Kč 3 060 Kč bez DPH
Kategorie: Zabezpečení staveb, majetku a vozidel
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg
Druh sorpce: chemická
Materiál: směs krystalických minerálů
Certifikát: MPA/NRW č. 22 001 0890
Objem: cca 13 l
Možnosti likvidace: skládkování
Specifická hmotnost: 400 g/l
Sorpční kapacita oleje: 15 l
Sorpční kapacita vody: 375 l
Barva: světle zelená
Klasifikace odpadu: 15 02 02, 15 01 02
Sypký sorbent UNI-SAFE - UN 1
ZdarmaZdarma 3 763,10 Kč –2 %

POUŽITÍ

Chemický sypký sorbent je určen pro provozy, ve kterých se vyskytují nebezpečné a  agresivní kapaliny. Sorbenty jsou účinným prostředkem pro zajištění čistoty a bezpečnosti pracoviště.

FUNKCE

Sorbent zachycuje bezvodé látky fyzikálně na základě kapilárního principu do vnitřního volného objemu kapilár. Vodné roztoky a emulze absorbuje na základě chemicko-fyzikálního mechanismu, přičemž v průběhu absorpce vzniká  gel, který zvětší svůj objem několikanásobně a je možné ho snadno  a bezpečně odstranit z místa úniku nebezpečné látky. Tato vlastnost je užitečná při likvidaci úniků kapalin, ze  kterých se odpařují žíravé plyny. Vzniklý gel výrazně omezuje jejich odpařování.

Barevný indikátor pH absorbované kapaliny je užitečný v případě likvidací úniků kapalin neznámého složení s neznámými vlastnostmi.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: