Sorpční norná stěna EuSORB OBM 123 (délka 3m)

Kód: 16106
Neohodnoceno
ZDARMAZDARMA 5 046 Kč –4 %
Sorpční norná stěna EuSORB OBM 123 (délka 3m)
5 046 Kč –4 % 4 839 Kč 3 999 Kč bez DPH 4 839 Kč / 1 ks
Skladem

Sorpční norné stěny jsou válcové útvary tvořené na povrchu UV stabilizovanou polypropylenovou sítí s velkými oky, která umožňují volný přístup ropné látky k sorpční náplni

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní specifikace sorpční norné stěny EuSORB OBM 123 (délka 3m)

Sorpční náplně je tvořena mikrovlákennou polypropylenovou sorpční textilií ve formě různě dlouhé sítě. Polypropylenová sorpční náplň má vysokou sorpční kapacitu díky velkému povrchu mikrovvláken a také velkému vnitřnímu objemu mezi vlákny.

Polypropylen účinně saje ropné látky z vodní hladiny, přičemž norná stěna zůstává plavat na hladině. Výhodou norných stěn je, že jsou lehké a dobře se s nimi manipuluje. Dají se jednoduše navazovat na sebe díky pevným a odolným lanům s ocelovými spojovacími prvky. 

Sorpční norné stěny se používají na hladinách vodních ploch a toků, ze kterých odsávají velmi rychle a účinně oleje, tuky, pohonné hmoty a jiné ropné látky. I po úplném nasycení zůstávají na hladině vody a lze je jednoduše odstranit nebo vyměnit. Výhodou je i to, že absorbovaná látka může být ze sorbentu získána zpět a využita. Během několika minut lze přehradit vodní hladinu, a tím zabránit velkým škodám na tocích, úhynu ryb a jiných vodních živočichů.

Norné stěny se používají také jako preventivní zábrana tam, kde lze předpokládat úniky ropných látek do vodních toků a nádrží. Jsou vybaveny pevným lanem a UV stabilizovaná sítí. Proto  může být instalována  na vodě i dlouhodobě, maximálně však po dobu 1 roku. Tyto norné stěny lze použít na toku o maximálním průtoku 1 m/s.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sorpční norné stěny
Záruka: 2 roky
Možnosti likvidace: spalování recyklace
Počet ks v balení: 4 ks
UV stabilizace : síť: ANO
Sorpční kapacita: 140 l
Rozměry výrobku: Ø 12 × 300 cm
Barva : bílá
Druh sorpce : olejová
Materiál : polypropylen
Hmotnost : 9,5 kg