Hasící přístroje

Práškové hasicí přístroje jsou univerzální hasicí přístroje pod stálým tlakem nebo s tlakovou patronou. Množství náplně je v rozmezí 1-12 kg. Jsou doporučeny pro hašení požáru třídy A, B i C. Jsou uplatnitelné jak v průmyslu, v dopravě, veřejných prostorách, kancelářích a samozřejmě i v domácnostech.

Práškové hasicí přístroje 

se vyznačují snadnou manipulací, rychlou a efektivní likvidací případného zahoření a nenáročností skladování. Jsou ideální výbavou osobních i užitkových vozidel a nepostradatelným pomocníkem v domácnosti. V těchto případech jsou dostačující hasicí přístroje od 1 do 4 kg. Pro využití v průmyslu, energetice, důlním hornictví nebo silniční a železniční dopravě jsou určeny hasicí přístroje s hmotností hasiva od 6 kg výše.

Výrobky splňují požadavky evropských norem řady EN3.

Hasící přístroje s náplní CO2 nezanechávají po hašení žádné zbytky hasicí látky. Jsou tedy ideální pro hašení jemné mechaniky, spalovacích nebo elektrických motorů a jejich doplňkových zařízení jako jsou karburátory, elektrické spínače, zařízení na zpracování údajů apod. 

Sněhové nebo-li CO2 hasicí přístroje nacházejí uplatnění především v oblasti průmyslu

Setkáváme se s nimi např. v laboratořích a elektrorozvodnách. Umístění těchto hasicích přístrojů je možné na volném prostranství dokonce i v zimním období. Jsou použitelné i při mínus 30 °C (typ CO2 5/MP). Speciální tvar proudnice zaručuje cílený proud pasiva přímo na místo požáru. 

Hasicí přístroje jsou ve shodě se všemi platnými evropskými směrnicemi, normami a bezpečnostními předpisy o tlakových nádobách. Jejich životnost je maximálně po dobu 40 let. 

Pojízdné hasicí přístroje s náplní CO2

Jsou vyráběny v souladu s platnou evropskou normou EN 1866-1:2008 ve velikostech s nádobou o 20, 30 a 50 kg. 

Do roku 2005 byly pěnové hasicí přístroje určeny pro hašení požáru třídy A, tedy pevné látky jako papír, dřevo nebo textil a požár třídy B, což jsou kapalné látky a látky přecházejíc do kapalného skupenství, tedy benzinu nafta, barvy, dehet, tuky, parafín apod. Pěnové hasicí přístroje najdou uplatnění v oblasti těžkého a chemického průmyslu, v rafinériích a lakovnách. 

Pěnové hasicí přístroje pro hašení požáru třídy F jsou nepostradatelné v restauracích a kuchyních

Do třídy F spadají požáry jedlých tuků a olejů používaných v kuchyňských spotřebičích. Velmi vyhledávaný a osvědčený je hasicí přístroj PE2ABF (8A 55B 40F), který má speciální pěnovou náplň. Ta při hašení hořící látky vytvoří na jejím povrchu souvislou propustnou vrstvu a tím se výrazně sníží teplota této hořící látky a zabrání se úniku žhavých výparů do prostoru.  

Vodní a mlhové hasicí přístroje zajišťují dokonalé hašení bez zanechání stop po použití pasiva. Doporučuje se jejich užívání pro ochranu veřejných prostor jako např. kanceláří, archivů, škol, nemocnic, pošt, advokátních kanceláří, obecních úřadů apod. 

Vodní a mlhové hasicí přístroje jsou určeny k hašení požárů pevných látek třídy A

Využívají pro hašení chladivého účinku vody. Naopak nejsou doporučovány pro hašení hořlavých kapalin, a to z důvodu, že většina hořlavých kapalin je lehčí než voda. Hořlavé kapaliny plavou na hladině vody, hoří dál a rozlévající se voda napomáhá šíření požáru. Dále nejsou použitelné pro hašení hořlavých plynů, zařízení pod elektrickým napětím, hořícího jedlého oleje či tuku a práškových a alkalických kovů z důvodu reakce kovu s vodou za vzniku hořlavého vodíku. 

26 položek celkem
Nahoru
Další produkty
Profesionální produkty
Profesionální produkty
Prodáváme produkty pro profesionální použití.
Rychlé vyřízení objednávek
Rychlé vyřízení objednávek
Zakládáme si na aktivním a rychlém vyřízení objednávek.
Vstřícný přístup
Vstřícný přístup
Rádi poradíme s výběrem nebo s atypickou objednávkou.
Zkušenosti od roku 2009
Zkušenosti od roku 2009
Stále jsme tu pro vás a pracujeme na sobě.