Fixace celého těla

11 položek celkem

Cena

19968712
119968712

Značky

Položek k zobrazení: 11
Vyprošťovací korzet SPENCER SED XS
1 996,50 Kč
Kód: 16751
Vyprošťovací korzet SPENCER (SED)
3 025 Kč
Kód: 11024
Vakuová matrace EGO EM-10/7 RL s integrovaným dnem Kód: 11996
Vakuová fixační matrace EGO EM-10/7 vícekomorová Kód: 12047
Vakuová matrace SPENCER CDK
8 712 Kč
Kód: 11012

Při podezření na vážné poranění páteře nebo pánve pacienta je nezbytné zajistit dokonalou fixaci celého těla, aby se předešlo zhoršení jeho zdravotního stavu. K fixaci celého těla využívají záchranáři vakuové fixační matrace. Ve spojitosti s vyprošťovacími pracemi záchranářů např. u dopravních nehod, jsou k fixaci páteře používány také vyprošťovací korzety.

Vakuové fixační matrace

Díky užití vakuové fixační matrace je zraněný transportován do nemocnice jako v sádrovém lůžku. Vyhovují jakémukoliv individuálnímu tvaru pacienta a mají výborné tepelně izolační vlastnosti. Mají stoprocentní propustnost rentgenových paprsků i přes svou stabilní a pevnou konstrukci, která zajišťuje dlouhou životnost matrace. Vakuové fixační matrace jsou snadno a velmi rychle použitelné i bez působení vnějšího tlaku. Jsou omyvatelné a desinfikovatelné a dají se použít v širokém spektru teplot. Raněnému pacientovi zajišťují maximální pocit bezpečí a pohodlí Vzhledem k možnosti mnohonásobného užití matrace dochází k značné finanční úspoře při jejím pořízení.

Zádové vyprošťovací korzety

Tento moderní, vícenásobně použitelný prostředek je určen pro fixaci páteře a hlavy zraněného pacienta. Umožňuje snadné vložení pod raněnou osobu a zajištění fixačními pásky. Hlavový popruh korzetu je vyroben z měkkého materiálu, aby měl pacient potřebné pohodlí. Vyprošťovací korzety jsou opatřeny také manipulačními popruhy pro potřebu vyproštění. Stejně jako vakuové matrace propouštění rentgenové paprsky.