Sorpční norná stěna EuSORB OBM 153 (délka 3m)

Kód: 16109
Neohodnoceno
ZDARMAZDARMA 6 667 Kč –1 %
Sorpční norná stěna EuSORB OBM 153 (délka 3m)
6 667 Kč –1 % 6 534 Kč 5 400 Kč bez DPH 6 534 Kč / 1 ks
Skladem

Sorpční norné stěny jsou válcové útvary tvořené na povrchu UV stabilizovanou polypropylenovou sítí s velkými oky, která umožňují volný přístup ropné látky k sorpční náplni

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní specifikace sorpční norné stěny EuSORB OBM 153 (délka 3m)

Sorpční norné stěny jsou válcové útvary tvořené na povrchu UV stabilizovanou polypropylenovou sítí s velkými oky, která umožňují volný přístup ropné látky k sorpční náplni. Sorpční náplně je tvořena mikrovlákennou polypropylenovou sorpční textilií ve formě různě dlouhé sítě. Polypropylenová sorpční náplň má vysokou sorpční kapacitu díky velkému povrchu mikrovvláken a také velkému vnitřnímu objemu mezi vlákny.

Polypropylen účinně saje ropné látky z vodní hladiny, přičemž norná stěna zůstává plavat na hladině. Výhodou norných stěn je, že jsou lehké a dobře se s nimi manipuluje. Dají se jednoduše navazovat na sebe díky pevným a odolným lanům s ocelovými spojovacími prvky. 

Sorpční norné stěny se používají na hladinách vodních ploch a toků, ze kterých odsávají velmi rychle a účinně oleje, tuky, pohonné hmoty a jiné ropné látky. I po úplném nasycení zůstávají na hladině vody a lze je jednoduše odstranit nebo vyměnit. Výhodou je i to, že absorbovaná látka může být ze sorbentu získána zpět a využita. Během několika minut lze přehradit vodní hladinu, a tím zabránit velkým škodám na tocích, úhynu ryb a jiných vodních živočichů.

Norné stěny se používají také jako preventivní zábrana tam, kde lze předpokládat úniky ropných látek do vodních toků a nádrží. Jsou vybaveny pevným lanem a UV stabilizovaná sítí. Proto  může být instalována  na vodě i dlouhodobě, maximálně však po dobu 1 roku. Tyto norné stěny lze použít na toku o maximálním průtoku 1 m/s.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sorpční norné stěny
Záruka: 2 roky
Možnosti likvidace: spalování recyklace
Počet ks v balení: 4 ks
UV stabilizace : síť: ANO
Sorpční kapacita: 200 l
Rozměry výrobku: Ø 12 × 300 cm
Barva : bílá
Druh sorpce : olejová
Materiál : polypropylen
Hmotnost : 13,5 kg