Sorpční norná stěna EUSORB OBM 155 (délka 5m)

Kód: 16118
ZDARMAZDARMA 5 651 Kč –4 %
Sorpční norná stěna EUSORB OBM 155 (délka 5m)
5 651 Kč –4 % 5 444 Kč 4 499 Kč bez DPH 5 444 Kč / 1 ks
Skladem

Sorpční norné stěny jsou válcové útvary tvořené na povrchu UV stabilizovanou polypropylenovou sítí s velkými oky, která umožňují volný přístup ropné látky k sorpční náplni

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní specifikace sorpční norné stěny EUSORB OBM 155 (délka 5m)

Polypropylenová sorpční náplň má vysokou sorpční kapacitu díky velkému povrchu mikrovvláken a také velkému vnitřnímu objemu mezi vlákny. 

Polypropylen účinně saje ropné látky z vodní hladiny, přičemž norná stěna zůstává plavat na hladině. Výhodou norných stěn je, že jsou lehké a dobře se s nimi manipuluje. Dají se jednoduše navazovat na sebe díky pevným a odolným lanům s ocelovými spojovacími prvky. 

Sorpční norné stěny se používají na hladinách vodních ploch a toků, ze kterých odsávají velmi rychle a účinně oleje, tuky, pohonné hmoty a jiné ropné látky. I po úplném nasycení zůstávají na hladině vody a lze je jednoduše odstranit nebo vyměnit. Výhodou je i to, že absorbovaná látka může být ze sorbentu získána zpět a využita. Během několika minut lze přehradit vodní hladinu, a tím zabránit velkým škodám na tocích, úhynu ryb a jiných vodních živočichů.

Norné stěny se používají také jako preventivní zábrana tam, kde lze předpokládat úniky ropných látek do vodních toků a nádrží. Jsou vybaveny pevným lanem a UV stabilizovaná sítí. Proto  může být instalována  na vodě i dlouhodobě, maximálně však po dobu 1 roku. Tyto norné stěny lze použít na toku o maximálním průtoku 1 m/s.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sorpční norné stěny
Záruka: 2 roky
Možnosti likvidace: spalování recyklace
Počet ks v balení: 2 ks
UV stabilizace : síť: ANO
Sorpční kapacita: 160 l
Rozměry výrobku: Ø 15 × 500 cm
Barva : bílá
Druh sorpce : olejová
Materiál : polypropylen
Hmotnost : 11 kg