Detektor CO KIDDE K10LLDCO

Kód: 20848
Neohodnoceno
Značka: Kidde
1 694 Kč 1 400 Kč bez DPH
Skladem

Detektor CO odolný proti vlhkosti s LCD displejem. Odpovídá nejnovějším normám ČSN - 50291-1:2018+AC:2021. Detektorje vybaven průmyslovým senzorem s životností 10 let. Záruka na přístroj je také 10 let!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní speciifkace detektoru CO KIDDE K10LLDCO

Detektor oxidu uhelnatého (CO) Kidde K10LLDCO průběžně monitoruje přítomnost jedovatého oxidu uhelnatého v domácnostech nebo provozovnách, a tak poskytuje ochranu před jeho smrtelnými účinky. Kromě trojice kontrolních LED indikátorů disponuje také LCD displejem, na kterém průběžně zobrazuje naměřené hodnoty CO a další stavové informace. Hlásič lze pevně instalovat na stěnu nebo pro lepší pohodlí jednoduše volně položit na stůl, regál nebo jiný vodorovný povrch. Je ideálním bezpečnostním prvkem a spolehlivou ochranou před tímto tichým zabijákemnejen pro domácnosti, ale i v pronajatých ubytovacích prostorách a dalších objektech. Schválením odpovídá nejnovějším normám ČSN -EN50291:2018 pro domácí detektory oxidu uhelnatého. Hlásič úniku jedovatého plynu Kidde K10LLDCO je vybaven průmyslovým senzorem a integrovaným lithiovým napájecím zdrojem se životností  a zárukou 10 let. Jeho provozní doba je tak o 40 % delší, než je tomu u většiny konvenčních alarmů CO běžně nabízených na našem trhu. Po 10 letech ochrany přístroj oznámí konec životnosti a předá informaci o tom, že je třeba jej nahradit.

 Detektor oxidu uhelnatého s LCD displejem - Model Kidde K10LLDCO

Produkty Kidde z kategorie detekce CO splňující nejnovější a nejnáročnější kritéria standardu ČSN -EN50291-1:2018 a ne náhodou patří k světové špičce bezpečnostních produktů, na které celou řadu let spoléhá jak široká veřejnost, tak profesionálové po celém světě.

Detektor oxidu uhelnatého K10LLDCO s displejem, je vybaven elektrochemickým senzorem druhé generace, který zaručuje životnost a provozuschopnost zařízení až po dobu 10 let. Hlásič je napájen vestavěnou lithiovou baterií, kterou není třeba po dobu životnosti přístroje měnit, a na kterou společně i s detektorem výrobce poskytuje 10letou záruku. Bateriové napájení umožňuje instalaci hlásiče na optimální místo v prostoru interiéru, a tak poskytuje stálou ochranu před tímto tichým zabijákem.

Detektor CO s konformní vrstvou NANOWAX chránící elektroniku zařízení i ve velmi vlhkých prostředích. Zařízení je tak možné umístit nebo instalovat například do koupelen s karmou, plynovým kotlem, kotelen a podobně.

Vestavěný LCD displej zobrazuje úroveň koncentrace oxidu uhelnatého od 0 do 999 ppm*. Měření smrtelného nebezpečí v podobě oxidu uhelnatého (CO) provádí zařízení ve vteřinových intervalech. Překročení povolené úrovně CO je signalizováno opticky (červeným LED indikátorem) a akusticky (hlasitým, pulzujícím zvukovým alarmem o síle 85dB).

Kidde hlásiče oxidu uhelnatého jsou vybaveny dvěma tlačítky. Test / Reset, které je určeno k resetování, testování a ověřování správného fungování zařízení a Peak /Level, které slouží k zobrazení nejvyšší naměřené úrovně CO, zjištěné od okamžiku resetu paměti zařízení. Nově zařízení nabízí také funkci, která informuje o aktivaci alarmu za posledních 14 dnů, díky čemuž se může uživatel ujistit, že i v době jeho nepřítomnosti nebyla detektorem zaznamenána žádná nežádoucí koncentrace oxidu uhelnatého.

Stav senzoru, baterií a vnitřních obvodů je automaticky monitorován bezpečnostním systémem řízeným mikroprocesorem. V případě zjištění poruchy, jakékoliv provozní anomálie nebo nízké kapacity napájecích baterií, bude tento stav signalizován opticky pomocí žlutého LED indikátoru se zobrazením odpovídající informace na LCD displeji doprovázený příslušným alarmovým akustickým signálem.

Detektor Kidde K10LLDCO je navíc vybaven funkcí simulačního testu pro rychlou kontrolu správné reakce senzoru CO na testovací plyn.

Díky speciální konstrukci pouzdra odolného proti nárazům není nezbytná pevná instalace zařízení na stěnu v místnosti, ale je také možné volné umístění detektoru na rovné povrchy, jako například na noční stolek, poličku atd.

Oxid uhelnatý je bezbarvý plyn, bez chuti a zápachu, který vzniká při špatném spalování fosilních paliv, jako je uhlí, ropa, zemní plyn, LPG, uhlí a dřevo. Může být také produkován špatně udržovanými nebo porouchanými palivo spalujícími spotřebiči určenými k vytápění v domácnostech, jako jsou například: kotle, plynové spotřebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilační systémy nebo poškozené potrubí určené k odvodu spalin.

Mezi časté příznaky otravy CO patří bolesti hlavy, nevolnost, únava či bolest svalů - tyto však mohou být snadno zaměnitelné s diagnózou chřipky. Je proto důležité chránit svou rodinu a domov detektory oxidu uhelnatého.

 Testování

Nejlepší způsob, jak otestovat a udržovat senzor detektoru CO v provozuschopném stavu, je prostřednictvím testovací sady s kalibračním plynem SAFE 400. Tento testovací plyn ověřuje, zda obvody a systémy hlásiče spolehlivě pracují, a zda senzor CO aktivně reaguje na odpovídající úroveň koncentrace oxidu uhelnatého.

 Výhody zařízení

 • Elektrochemická technologie Kidde - senzory druhé generace, nejpřesnější elektrochemické senzory na světě, provádí měření ve vteřinových intervalech
 • O 40 % delší životnost senzoru než u jiných výrobců na trhu
 • Napájen vestavěnou lithiovou baterií, kterou není třeba po dobu životnosti (10 let) přístroje měnit
 • Vrstva NANOWAX chránící elektroniku zařízení proti vlhkosti
 • LCD displej s maximálním rozmezím 999 ppm
 • Hlasitý alarm signalizace o síle 85 dB
 • Funkce Test / Reset – resetování, testovaní a ověřování správného fungování zařízení
 • Funkce Peak /Level – pro zobrazení nejvyšší naměřené úrovně CO v paměti zařízení
 • Funkce aktivit alarmu pro posledních 14 dnů
 • Konstrukce pouzdra odolného proti nárazům
 • Instalace na stěnu nebo volně na rovný povrch
 • Signalizace konce životnosti zařízení
 • Nízké náklady na provoz, malé rozměry a hmotnost
 • Jednoduchá montáž a manipulace
 • Nadčasový a moderní design
 • 10 let záruka na přístroj i napájecí baterii

Zařízení pro detekci oxidu uhelnatého s certifikací potvrzující shodu s požadavky české technické normy ČSN-EN EN50291-1:2018 pro domácí detektory oxidu uhelnatého. Soulad s touto normou byl potvrzen nezávislou výzkumnou laboratoří British Standard Institute (BSI).

*pro koncentrace v rozsahu 0 - 30 ppm je označení "0".

 Technické parametry výrobku

 • Technologie senzoru: Elektrochemická technologie Kidde - patent, patří mezi nejpřesnější technologie na světě
 • Životnost senzoru: 10 let
 • Zdroj: 3V DC, integrovaný lithiový napájecí zdroj
 • Způsob montáže: Na stěnu (šrouby a hmoždinky jsou součástí balení) nebo volně na rovný povrch
 • Překročení přípustné koncentrace CO: Akustický alarm 85 dB (ve vzdálenosti 3 m; 3,0 - 3,5 KHz), optická indikace (červená LED) s informačním údajem na displeji o zjištěné koncentraci (displej zobrazuje koncentraci CO v rozsahu 0 - 999 ppm)
 • Oznámení konce životnosti: Akustický tón alarmu (dvojité krátké pípnutí každých 60 sekund), optická indikace (žlutá LED blikne dvakrát každých 60 sekund) s informačním údajem „End“ na displeji detektoru
 • Indikace poruchy: Akustický tón alarmu (nepřetržitý tón nebo krátké pípnutí každých 30 sekund), optická indikace (žlutá LED blikne každých 30 sekund) s informačním údajem „Err“ na displeji detektoru
 • Paměť aktivace alarmu: Červená LED bliká každých 60 sekund, pokud zařízení v posledních 14 dnech detekovalo koncentraci CO 100 ppm nebo vyšší
 • Tlačítko Test / Reset: Slouží pro obsluhu a ovládání zařízení. Po stisknutí tlačítka přístroj provede kontrolní test elektroniky zařízení. Slouží současně k resetu naměřených hodnot v paměti zařízení nebo utišení alarmu v době poplachu.
 • Tlačítko Peak /Level: Po stisknutí tlačítka zobrazí displej hodnoty nejvyšší naměřené úrovně CO uložené v paměti detektoru v rozsahu 11 - 999 ppm
 • Zobrazení: LCD displej (se zobrazením hodnot v rozsahu 0 - 999 ppm)
 • Rozměry: 119mm x 72mm x 39mm
 • Hmotnost: 0,38 kg
 • Schválení: ČSN - 50291-1:2018+AC:2021
 • Známky: CE
 • Záruka: 10 let na přístroj i napájecí baterii

 Provozní podmínky:

Teplota: -10 °C - +45 °C
Vlhkost: až 90% relativní vlhkosti (RH) nekondenzující

 

Skladovací podmínky:

Teplota: -20 °C - +60 °C
Vlhkost: 5% - 95% RH - nekondenzující

 Obsah balení

1x detektor oxidu uhelnatého s LCD displejem - model Kidde K10LLDCO
1x montážní držák
1x sada pro montáž na stěnu
manuál v českém a slovenském jazyce

 Více informací o zabezpečení, detektorech oxidu uhlenatého, hlásičech požáru a celkově požárním zabezpečení domů, bytů a dalších objektů se dozvíte na stránkách dodavatele KIDDE

Doplňkové parametry

Kategorie: Hlásiče kouře a detektory CO2 plynů
Záruka: 10 let